Detail novinky

Novinky Nokian Tyres - WR Snowproof 1 - WR Snowproof 2 - WR Snowproof SUV 2

Finská společnost vyrábějící prémiové pneumatiky Nokian Tyres představuje novou vlajkovou řadu zimních pneumatik. Nokian Tyres obnovuje své středoevropské portfolio zimních pneumatik. Rozšířená a modernizovaná řada pneumatik Nokian Tyres Snowproof zahrnuje čtyři modely a pokrývá širokou škálu rozměrů, od malých rodinných vozů až po velké a těžké vozy SUV. Novinkou pro středoevropské řidiče je technologie SilentDrive™.


Nové pneumatiky Nokian Tyres Snowproof 2 pro osobní automobily a Nokian Tyres Snowproof 2 SUV pro sportovně-užitkové modely a crossovery jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly maximální bezpečnost v situacích, kdy je jí nejvíce zapotřebí. Nová moderní řada výrobků Snowproof nabízí inovativní kombinaci vynikající přilnavosti v zimě, stability a jízdního komfortu. Vynikající bezpečnostní vlastnosti této produktové řady jsou přímým výsledkem nových optimalizovaných dezénů, modernizací směsí, přísného testování a neúnavného výzkumu. Všechny novinky i starší dezény naleznete na našem eshopu: https://nokian.almapneu.cz/

Nokian Tyres Snowproof 2 – Expert na sníh

Nová pneumatika Nokian Tyres Snowproof 2 je díky předvídatelným jízdním vlastnostem a specializovaným bezpečnostním prvkům pro mokré, suché, rozbředlé a zasněžené silnice vhodná pro všechny zimní jízdní podmínky. Některých významných pokroků v oblasti bezpečnosti bylo dosaženo v oblasti vlastností sněhu, aquaplaningu a ovladatelnosti za mokra.

Koncept Alpine Sense Grip byl vylepšen. Dezén Alpine Sense Grip 2.0 se skládá z nového vzoru ve tvaru písmene V, 3D lamel a směsi Alpine Grip 2.0. Konstrukce běhounu účinně odstraňuje sníh a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou, zatímco 3D lamelování na míru zajišťuje vynikající příčnou a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu. Směs Alpine Grip 2.0 zvládá náročné a chladné zimní podmínky a zároveň nabízí vynikající výkon v mírnějším počasí. Spolehlivě reaguje na nárůst a pokles teploty, protože zvýšené množství pryskyřic a funkcionalizovaných polymerů ve směsi ji udržuje pružnou a zároveň přilnavou v širokém rozsahu podmínek. Obnovená směs má také vysoký obsah oxidu křemičitého, což zlepšuje přilnavost za mokra. Také valivý odpor je na špičkové úrovni. Nízké odvalování přináší úspory energie a snižuje škodlivé emise.

Pro zajištění maximálního pohodlí a prvotřídní bezpečnosti je plocha běhounu pneumatiky rozdělena do dvou funkčních zón. Koncept dvouzónové bezpečnosti se skládá ze zóny Grip, která zajišťuje působivou přilnavost v zimě, zatímco zóna Handling nabízí kontrolu a stabilitu. Zóna Grip vedle středové části běhounu je vybavena malými bloky a agresivním lamelováním. Tato konstrukce zlepšuje trakci na sněhu a brzdné vlastnosti. Zóna Handling se skládá z tuhých ramenních bloků s propojenou středovou oblastí, což přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem na suché vozovce a při vysokých rychlostech.

Jednou z nejobtížnějších situací při řízení je sněhová břečka, zejména když se tvoří mezi jízdními pruhy na frekventované dálnici. Drážky Hydroflow na běhounu jsou navrženy tak, aby zabránily nebezpečnému slushplaningu, a účinně odvádějí vodu a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou. Tyto drážky byly navrženy tak, aby pneumatika měla volnou cestu pro odčerpávání vody z povrchu vozovky. „Výsledkem je stabilní a spolehlivá přilnavost na rozbředlé a mokré vozovce,“ vysvětluje Röytiö.

  • Špičková zimní přilnavost, zejména na sněhu.
  • Vynikající přilnavost za mokra a prevence aquaplaningu.
  • Vyvážené jízdní vlastnosti a maximální jízdní komfort.

Snowproof 2 SUV – Ovladatelnost, pohodlí, odolnost

 Nová pneumatika Snowproof 2 SUV je přizpůsobena potřebám silných a vysokých vozů SUV. Robustní a odolná dvouvrstvá konstrukce v kombinaci s unikátně zesílenými bočnicemi zajišťuje stabilitu pneumatiky a odolnost vůči všem nárazům a nerovnostem, které se během jízdy vyskytují. SUV Snowproof 2 je vybavena stejnými bezpečnostními prvky a moderními technologiemi jako model pro osobní automobily a nabízí větší odolnost a stabilitu při přesném a spolehlivém zvládání vysokého zatížení kol.

Výkonná vozidla SUV toho od pneumatik vyžadují hodně. Pneumatiky musí být silné a pevné, aby udržely stabilitu vysokých a těžkých vozidel i při vysokých rychlostech a špatných podmínkách na silnici. Silné deště a břečka mohou způsobit zrádné podmínky a zvýšit pravděpodobnost vzniku aquaplaningu. Sníh na silnicích může být mokrý a rozbředlý, protože silnice jsou silně solené. Při jízdě s těžkým vozem SUV, zejména při vysokých rychlostech, je nutné, aby byly pneumatiky vhodné pro všechny tyto podmínky. „Díky všestranným zimním vlastnostem, vynikajícím jízdním vlastnostem a specifické konstrukci pro SUV je SUV Snowproof 2 optimální volbou pro středoevropské řidiče SUV,“ upřesňuje Röytiö. O klid řidiče SUV se stará nový dezén, který zajišťuje prvotřídní přilnavost v zimě a přesné a pohodlné ovládání. Dvouzónová bezpečnostní koncepce zajišťuje působivou přilnavost, ovladatelnost a stabilitu v zimě. Silná konstrukce SUV a velké ramenní bloky na běhounu zajišťují dodatečnou pevnost pro velká vozidla.

Pneumatika Snowproof 2 SUV nabízí vynikající trakci na zasněžených silnicích, i když teploty klesnou. Směs Alpine Grip 2.0 zůstává pružná a přilnavá i za velmi chladného počasí. Přilnavost za mokra je optimalizována díky vysokému obsahu oxidu křemičitého. Tato nová směs spolu s dezénem běhounu také zajišťuje nízký valivý odpor, což znamená nižší výdej energie.

Sněhové posilovače zajišťují lepší přilnavost při brzdění na sněhu. Posilovače účinně přilnou k povrchu při jízdě na měkkém sněhu a zajišťují prvotřídní bezpečnost/kontrolu. Ostrý pilovitý vzorek posilovačů zlepšuje podélnou přilnavost, která je potřebná při brzdění a akceleraci.

Stejně jako všechny produkty Nokian Tyres pro vozy SUV je i pneumatika Snowproof 2 SUV vybavena bočnicemi z materiálu Aramid Strong. Technologie bočnic Aramid Sidewall nabízí odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Silná syntetická aramidová vlákna přidaná do směsi činí pneumatiku odolnější vůči nárazům a proříznutí, které by ji jinak mohly snadno zlomit. Náhodné poškození pneumatiky může být spojeno s vysokými náklady, ale silné bočnice pneumatiku chrání, a mohou dokonce poškození zcela zabránit.

  • Špičková zimní přilnavost, zejména na sněhu.
  • Vynikající výkon za mokra.
  • Vyvážená ovladatelnost a zvýšená stabilita.
  • Silné bočnice z aramidu pro odolnost a ochranu.

Nokian Tyres Snowproof 1 – Spolehlivost v dešti

Pneumatiky Nokian Tyres Snowproof 1 jsou spolehlivým pomocníkem pro všechny každodenní jízdní podmínky. Aktualizovaná koncepce Alpine Sense Grip, která zajišťuje spolehlivou přilnavost na sněhu a břečce, zvládá všechny výzvy zimního počasí, a zároveň nabízí bezpečnou a předvídatelnou jízdu.

Proměnlivé zimní počasí způsobené změnou klimatu znamená, že velká část zimních jízd ve střední Evropě se odehrává na deštěm zmáčených nebo holých asfaltových silnicích. Dezén běhounu je optimalizován pro vyvážený kontakt s vozovkou a rychlou a předvídatelnou odezvu řízení. „Koncept Alpine Sense Grip je kombinací spolehlivého záběru na sněhu a břečce, rovnováhy a snadného ovládání,“ říká Röytiö.

Aktualizovaný dezén ve tvaru šípu účinně odstraňuje sníh a břečku mezi pneumatikou a vozovkou. Směs pryže Alpine Grip byla dále vyvinuta pro lepší jízdní vlastnosti za mokra. Husté lamelování běhounu zajišťuje vynikající příčný a podélný záběr i v hlubokém sněhu. Tuhé ramenní bloky jsou opatřeny silnými lamelami pro lepší přilnavost na sněhu a ovladatelnost v zatáčkách.

Ve středové oblasti pneumatiky dominuje silné, jednotné žebrování, které lze pocítit jako vynikající odezvu na řízení a stabilitu. Bloky běhounu s těžkým klikatým vzorem se po obou stranách připojují k robustnímu žebrování ve tvaru rostoucího stromu. Ostré klikaté hrany se při brzdění a akceleraci otevírají a zavírají, čímž zlepšují přilnavost.

Mnohostranné sněhové drápy mezi bloky běhounu a v ramenních oblastech zajišťují vyvážený záběr na ledu a sněhu, zejména při brzdění a akceleraci.  Brzdové posilovače na blocích běhounu přispívají ke zlepšení vynikající přilnavosti při brzdění.

  • Spolehlivost na sněhu a břečce.
  • Vynikající výkon za mokra.
  • Stabilní a pohodlná jízda.

K vašim službám – sliby Nokian Tyres zákazníkům

Aby byl nákup pneumatik méně stresující, nabízí společnost Nokian Tyres spotřebitelům různé záruky a služby. Spotřebitelé tak mají ideální příležitost prozkoumat prémiové vlastnosti pneumatik Nokian Tyres zcela bez rizika. Vybrané pneumatiky jsou nabízeny se zárukou spokojenosti, zárukou na pneumatiky pro případ náhodného defektu a nové modely pro SUV s technologií Aramid se zárukou na aramid.

Hlavní inovace:

Alpine Sense Grip. Vynikající přilnavost v zimě na sněhu, břečce a mokru. Optimalizovaná konstrukce běhounu účinně odstraňuje sníh a břečku z prostoru mezi pneumatikou a vozovkou lamelování na míru zajišťuje vynikající příčnou a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu. Směs Alpine Grip zvládá náročné a chladné zimní podmínky, a zároveň nabízí vynikající výkon v mírnějším počasí v širokém rozsahu teplot.

Dvouzónová bezpečnost. Koncept dvouzónové bezpečnosti se skládá ze dvou funkčních zón. Zóna Grip zajišťuje působivou přilnavost v zimě, zatímco zóna Handling zajišťuje kontrolu a stabilitu.

Směs Alpine Grip. Nová směs běhounu zlepšuje vlastnosti za mokra, a zároveň nabízí spolehlivý výkon v širokém rozsahu teplot. Nízký valivý odpor přináší úsporu paliva a snižuje škodlivé emise.

Sněhové posilovače. Lepší přilnavost na sněhu. Sněhové posilovače účinně přilnou při jízdě na měkkém sněhu k povrchu a poskytují prvotřídní přilnavost. Ostrý pilovitý vzorek posilovačů zlepšuje podélnou přilnavost, která je potřebná při brzdění a akceleraci.

Technologie SilentDrive™. Maximální pohodlí. Mimořádně nízké hladiny hluku je dosaženo přidáním vrstvy akustické pěny na vnitřní vložku pneumatiky. Akustická pěna pohlcuje rezonance vzduchové dutiny pneumatiky, což snižuje hladinu hluku a zvyšuje jízdní komfort.

Silné bočnice z aramidu. Odolnost a ochrana v překvapivých situacích. Směs bočnic obsahující extrémně silná aramidová vlákna je mimořádně trvanlivá a odolná proti proražení. Aramidová vlákna zpevňují boční pryž, aby odolala vnějším nárazům a proříznutí.

Zdroj: Nokian Tyres